20 lat Polski w Unii Europejskiej

20 lat Polski w Unii Europejskiej

To był maj 2004 roku. Nasz kraj stał się wtedy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. To historyczne wydarzenie otworzyło przed nami nowe możliwości i wyzwania. W ciągu dwóch dekad Polska skorzystała z ogromnych środków finansowych, które pozwoliły nam rozwinąć wiele różnych sektorów, w tym także sektor kultury. To właśnie fundusze unijne przyczyniły się do przyspieszenia rozwoju naszego kraju i przyniosły nam wszystkim wymierne korzyści społeczne i gospodarcze.

Przez kolejne 20 lat Fundusze Europejskie znacząco poszerzyły ofertę kulturalną w naszym kraju. Wsparcie i możliwość rozwoju uzyskały nie tylko muzea czy instytucje i ośrodki kultury, ale również zespoły pałacowo-parkowe, zabytki sakralne czy zabytkowe obiekty, które zostały zaadaptowane na cele kulturalno-artystyczne.

W najbliższych dniach w całym kraju będą odbywały się różnego rodzaju spotkania, festyny, wystawy, konkursy, warsztaty, konferencje, majówki europejskie i dni otwarte w projektach, które zostały zrealizowane dzięki środkom europejskim. Informacje o wydarzeniach organizowanych w związku z obchodami 20-lecia naszej obecności w UE publikowane są na stronie: www.20lat.eu. Znajduje się tam także formularz zgłoszeniowy, dla wszystkich którzy chcą zgłosić organizowane przez siebie wydarzenia.

Atrakcje z każdego zakątka Polski są umieszczane na specjalnej mapie, a wybraną miejscowość czy kategorię wydarzeń można łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarce.

Razem uczcijmy tę rocznicę!

Wróć do wiadomości