Dni Otwarte Funduszy Europejskich 10-12 maja 2019 r. w całej Polsce

Zapraszamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez instytucje kultury w ramach  VI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

W dniach 10-12 maja 2019 r. w całej Polsce będzie można zobaczyć efekty przedsięwzięć dofinansowanych przez Unię Europejską, które udało się zrealizować  w ciągu 15 lat obecności Polski w europejskich strukturach. Wśród kilkuset ogólnodostępnych wydarzeń swoje projekty pokażą również instytucje kultury, które skorzystały ze wsparcia unijnego. Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie można zwiedzać z 50% zniżką na zakup biletów. W Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi odbędzie się prezentacja nowych organów wraz z koncertem. Muzeum Pałac w Rogalinie przygotowało bezpłatne warsztaty dla dzieci m.in. z zakresu tańca i sztuk plastycznych. Z kolei w Muzeum Warszawy będzie można wziąć udział w bezpłatnym oprowadzaniu po 11 zmodernizowanych kamienicach muzeum. Specjalny program warsztatów i bezpłatnego oprowadzania przygotowały również małopolskie skanseny m.in. w Zalipiu, Nowym Sączu, Dołędze, Dobczycach, Zubrzycy Górnej.

Ponadto w ramach akcji DOFE 2019 Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zorganizowało przed swoja siedzibą Miasteczko Funduszy Europejskich, gdzie na odwiedzających także czekają liczne atrakcje.

Szczegółowe informacje nt. planowanych wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie www.dniotwarte.eu

Wróć do wiadomości