Dzień Europy w Filharmonii Pomorskiej

9 maja przypada rocznica podpisania Deklaracji Shumana i obchodzony jest Dzień Europy – święto wszystkich Europejczyków.

Z tej okazji Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy przygotowała niespodziankę dla swoich wiernych słuchaczy i melomanów. Wystarczy wejść na profil FB Filharmonii, odnaleźć post z nagraniem „Ody do radości” J. S. Bacha, poćwiczyć słowa i włączyć się do wspólnej zabawy.

W tym roku Dzień Europy to dla Filharmonii Pomorskiej także okazja do symbolicznego zakończenia realizacji projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który otrzymał dofinansowanie z funduszy europejskich na ponad 10,5 mln złotych. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniósł 15 mln złotych.

W ramach inwestycji Instytucja zakupiła sprzęt i wyposażenie sceny, sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy oraz przede wszystkim instrumenty i akcesoria do nich dla obu swoich Orkiestr, Symfonicznej i Kameralnej Capelli Bydgostiensis. Instrumentarium Filharmonii wzbogaciło się m.in. o flety, wiolonczele, skrzypce, klawesyn flamandzki, ksylofon, dzwony rurowe, szpinet francuski, bongosy i wiele innych.

Beneficjent pomyślał też o melomanach ze szczególnymi potrzebami. Dla osób z niepełnoprawnością ruchową zamontowany został schodołaz, natomiast w sali kameralnej i w kasie biletowej zamontowany został system wspomagania słuchu.

Dzięki projektowi podniesie się jakość organizowanych przez Filharmonię Pomorską wydarzeń artystycznych a także zwiększy ich różnorodność, dzięki czemu instytucja zyska nowe grupy odbiorców.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Beneficjenta

 

Wróć do wiadomości