Konferencja on-line “POIiŚ o przeszłości”

Konferencja on-line “POIiŚ o przeszłości”

Fot. Paweł Ulatowski

14 maja zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji  „POIiŚ o przeszłości” organizowanej po raz drugi przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Link do konferencji zostanie zamieszczony na stronie: pois.gov.pl/konferencja-archeo. Nie jest wymagane wcześniejsze potwierdzanie udziału.

Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie znalezisk archeologicznych i paleontologicznych, które stanowią dodatkowy i niezwykle ciekawy efekt prowadzonych w całej Polsce inwestycji finansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Konferencji towarzyszyć będzie otwarcie wystawy ukazującej bogactwo eksponatów znalezionych podczas budowy II linii metra w Warszawie, jak również fotografie znalezisk. Wystawa udostępniona będzie dla zwiedzających w Muzeum Niepodległości w Warszawie do 31 sierpnia br. (w miarę możliwości związanych z pandemią). Ponadto na stronie internetowej Programu będzie można odbyć wirtualny spacer 3D po wystawie.

Warto również zaznaczyć, że Program Infrastruktura i Środowisko wsparł także kompleksowy remont zabytkowej siedziby Muzeum Niepodległości - tj. Pałacu Przebendowskich / Radziwiłłów. Więcej o projekcie znajduje się pod tym linkiem: Dostosowanie Pałacu Przebendowskich / Radziwiłłów do nowych funkcji kulturalnych i edukacyjnych, w tym dla osób niepełnosprawnych

Nagranie z konferencji jest dostępne na kanale YouTube Funduszy Europejskich. 

 

Wróć do wiadomości