Nowa sala koncertowa w Szkole Muzycznej w Giżycku

26 września 2019 roku nastąpiło ważne wydarzenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców należących do społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej w Giżycku. Uroczyste otwarcie sali koncertowej wraz z nowym wyposażeniem zainaugurował koncert jazzowy w wykonaniu młodych muzyków. W opinii przybyłych na uroczystości gości także Giżycko zyskało nową, profesjonalną przestrzeń kulturalną.

Projekt, pt. Budowa Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku zrealizowany dzięki środkom z Unii Europejskiej polegał na budowie nowej sali koncertowej wraz z profesjonalnym zapleczem oraz salami prób. Zakupiono także wysokiej klasy instrumenty, w tym fortepian Steinway model B wykonany jak na instrument tej rangi przystało w 80 % ręcznie.

Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności do infrastruktury kultury oraz powstanie nowej oferty kulturalno-artystycznej, która przyciągnie odbiorców nie tylko z regionu, ale także z kraju i z zagranicy zwłaszcza w okresie letnim, kiedy Giżycko jest niekwestionowaną stolicą Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Całkowity koszt projektu wynosił 4,8 mln zł. Wkład z Unii Europejskiej to kwota 5,8 mln zł.

Więcej informacji nt. projektu znajduje się na stronach Beneficjenta oraz jego profilu społecznościowym.

 

Fot. PSM I stopnia w Giżycku

Źródło: https://www.facebook.com/pg/PSMGizycko/photos/?tab=album&album_id=3389533831064562&ref=page_internal

 

 

Wróć do wiadomości