Nowa siedziba Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

3 października 2019 oficjalnie zakończono adaptacje historycznego budynku tzw. Starego Teatru na nową siedzibę Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, które powstało w 2005 roku i jest integralną częścią Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zajmuje się nauczaniem o tragicznych losach wszystkich grup Ofiar przetrzymywanych i zamordowanych w Auschwitz.

Dzięki otrzymanej ze środków unijnych dotacji powstała nowa przestrzeń edukacyjna i ekspozycyjna o charakterze multimedialnym wraz z niezbędnym zapleczem. W zmodernizowanym obiekcie znajdują się m.in. nowoczesna sala audytoryjna na prawie 200 osób, multimedialne sale wykładowe, przestrzeń wystawiennicza, biblioteka z czytelnią oraz stanowiska do samodzielnej pracy naukowej. Przeniesienie MCEAH do budynku Starego Teatru umożliwi poszerzenie realizowanej obecnie działalności. Wszystkie działania w zakresie m.in. projektów edukacyjnych (w tym studia podyplomowe, konferencje, wystawy oraz seminariów) zostaną rozbudowane tematycznie oraz wzbogacone o nowe elementy i zajęcia aktywizujące.

Projekt Adaptacja budynku „Starego Teatru” na działalności Międzynarodowego Centrum Edukacji  o Edukacji o Auschwitz i Holokauście Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu finansowany jest ze środków unijnych w wysokości 18,8 mln zł. Koszt całkowity projektu to 28,6 zł mln. Beneficjent realizuje także drugi projekt, pt. Zwiększenie dostępu do zasobów kultury poprzez rozbudowę trasy zwiedzania państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau o przestrzeń poobozowa budynków Schlachthaus i Molkerei oraz przebudowę sali kinowej.

Więcej informacji nt. uroczystości na stronach beneficjentów.

Wróć do wiadomości