Spacer po Młynach Rothera w Bydgoszczy

W ramach spaceru inwestycyjnego w dniu 25 czerwca br. bydgoskie Młyny Rothera mogli obejrzeć dziennikarze. Zakończenie pierwszego etapu rewitalizacji zaplanowane zostało na grudzień tego roku. W tej chwili trwają już prace wykończeniowe w spichrzach oraz prace instalacyjne wewnątrz gmachu młyna. Zainstalowano m.in. konstrukcję antresoli wraz z klatką schodową, układane są podłogi, montowana jest stolarka drzwiowa. Warto podkreślić, że w wyremontowanym zabytku powstanie największy w Polsce drewniany taras oraz największa fontanna o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych!    

Dzięki realizacji unijnego projektu, pt. Park Kultury. Rewitalizacja Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy – etap 1, który otrzymał z Unii Europejskiej dofinasowanie w wysokości 15 mln zł już w 2022 roku w zrewitalizowanym obiekcie powstanie nowa miejska instytucja – Park Kultury. Bowiem oprócz licznych prac budowlanych i konserwatorskich Beneficjent zaplanował także zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia szerokiej działalności kulturalno-edukacyjnej dostosowanej do różnych grup wiekowych. Bydgoszcz to także miasto o bogatej tradycji przemysłowej, w związku z tym w obiekcie znajdzie się również specjalna strefa otwarta – miejsce pracy dla nowoczesnych przedsiębiorców.

Całkowity koszt inwestycji to 21,7 mln zł.

Źródło: https://static.polityka.pl/_resource/res/path/13/87/13879eab-aa07-4cac-8159-ca0d6de6f7f1_f1400x900

Więcej informacji nt. projektu znajdziecie na:

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/multimedia/inwestycje/perspektywa_2014-2020/karta_www_MLYNY.pdf

Więcej informacji o projekcie w mediach:

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26068226,najwiekszy-taras-i-najwieksza-fontanna-w-polsce-powstaja-na.html

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/mlyny-rothera-kultura-zagosci-w-zabytkowym-gmach/

http://www.radiopik.pl/2,86683,najwieksza-fontanna-w-kraju-bedzie-w-bydgoszczy-

Wróć do wiadomości