Zakończenie II etapu przebudowy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Zakończenie II etapu przebudowy  Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Zakończył się remont tzw. budynku „Plomby” realizowanego w ramach drugiego etapu przebudowy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Czteropiętrowy budynek „Plomby”, w którym niegdyś znajdowały się czytelnie, został w pełni zmodernizowany i dostosowany do potrzeb pracowników merytorycznych i administracyjnych oraz prowadzonej przez Bibliotekę działalności środowiskowej.

Powstały sala konferencyjna i szkoleniowa oraz nowoczesne powierzchnie biurowe. Zmodernizowana infrastruktura Biblioteki umożliwi rozszerzenie jej programu kulturalnego i edukacyjnego. Zwiększone przestrzenie do pracy środowiskowej i naukowej sprzyjać będą integracji środowiska bibliotekarskiego z terenu Warszawy i Mazowsza.

Powstała w 1907 r. Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego jest jedną z największych i najstarszych bibliotek publicznych w Polsce. Jej zbiory liczą obecnie ok. 1,5 miliona woluminów.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 12 mln złotych z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji przekroczyła 25 mln złotych.

Więcej informacji:

https://www.koszykowa.pl/dla-czytelnikow/o-bibliotece/rozbudowa/etap-ii

Fotografie na stronie: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wróć do wiadomości