Pałac Krzysztofory w Krakowie zaprasza

Pałac Krzysztofory w Krakowie zaprasza

Po uroczystym otwarciu Pałacu Krzysztofory, które miało miejsce w lipcu 2021 r. Muzeum Miasta Krakowa zaprasza na zwiedzanie nowej wystawy stałej „Kraków od początku, bez końca”.

Inauguracja nowej ekspozycji odbyła się 18 grudnia 2021 r. Wystawa jest opowieścią o mieście od jego początków aż do czasów współczesnych, która, zgodnie z założeniami autorów, ma inspirować do ciągłego odkrywania Krakowa na nowo.

Nowa wystawa stała to ostatni element projektu „Krzysztofory od nowa – Muzeum Kompletne: modernizacja i remont konserwatorski Pałacu pod Krzysztofory wraz z przystosowaniem jego funkcji do realizacji zadań nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu muzealnego”, który Muzeum zrealizowało dzięki dofinansowaniu unijnemu na kwotę ponad 29 mln zł.

W odnowionych murach Krzysztoforów zwiedzający nie tylko będą mogli podziwiać nową ekspozycję, ale korzystać także z przestrzeni bibliotecznej czy edukacyjnej. Ponadto, oprócz prezentacji kolekcji muzealnej, przewidziano także liczne koncerty, spotkania literackie, debaty czy warsztaty edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy.

https://muzeumkrakowa.pl/wystawy/krakow-od-poczatku-bez-konca 

fotografie na stronie:  Michał Zięba

Wróć do wiadomości