Wakacyjne wyprawy po Polsce

Wakacyjne wyprawy po Polsce

Dziś pierwszy dzień wakacji! Planując letnie podróże po Polsce polecamy wam naszą mapę projektów z wypunktowanymi inwestycjami w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To prawdziwa kopalnia pomysłów na ciekawe i niezapomniane wyprawy w gronie przyjaciół i rodziny. Dofinansowane instytucje warto odwiedzić nie tylko ze względu na ich odnowione sale i poddane konserwacji dzieła sztuki. Wakacje to również czas bogatej oferty kulturalnej zachęcającej gości do uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, jak pikniki, koncerty, warsztaty artystyczne.  

Piękno dofinansowanych w ramach programu miejsc można na własne oczy zobaczyć oglądając serię filmów podsumowujących program. Ich bohaterzy opowiadają o najważniejszych efektach zrealizowanych inwestycji i niezapomnianych wrażeniach, jakie dają one odwiedzającym je gościom. Znajdziecie tu efekty niezwykłych metamorfoz filii Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, interaktywne wnętrza Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, jak również zapadające w pamięć wspomnienia byłej sybiraczki w Muzeum Sybiru w Białymstoku. 

A jak już zwiedzanie was trochę zmęczy, zwłaszcza tych najmłodszych podróżników, polecamy waszej uwadze książkę autorstwa Beaty Ostrowickiej Zaczarowane podróże. Unia europejska, przygoda i my. Ta zabawna i mądra publikacja zabiera czytelników w niezwykłą podróż po Polsce śladami projektów dofinansowanych w ramach Programu infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zapraszamy!

Wróć do wiadomości