Wirtualnie w Muzeum Pamięci Sybiru

Wirtualnie w Muzeum Pamięci Sybiru

5 maja 2021 r. odbyło się kolejne z serii spotkań prezentujących poszczególne elementy projektu "Wykonanie wystawy stałej i zakup wyposażenia na potrzeby Muzeum Pamięci Sybiru", który został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich na kwotę prawie 6,8 mln zł. Prezentację można obejrzeć pod poniższym linkiem

https://www.facebook.com/watch/live/?v=299325718307349&ref=watch_permalink

Jako ostatnie, obok wykonania i wyposażenia wystawy stałej, oraz zakupu audioprzewodników i wyposażenia do sal edukacyjnych, zakupione zostały: system sprzedaży i rezerwacji biletów oraz przewodnik multimedialny. 

Aby skorzystać z przewodnika wystarczy ściągnąć darmową aplikację na urządzenia mobilne lub wypożyczyć tablet i za pomocą specjalnie przygotowanych animacji, map, czy gier edukacyjnych zagłębić się w tematykę wystawy.

Oprócz tego system umożliwia przeprowadzenie zajęć edukacyjnych przygotowanych dla różnych grup wiekowych. Najmłodsi na przykład mogą zapoznać się z fauną syberyjską i zobaczyć jak wygląda suhak stepowy czy burunduk syberyjski.  

Z kolei, bardziej dociekliwi, dzięki specjalnym animacjom, będą mogli przekonać się jak działają maszyny i urządzenia, które na wystawie można obejrzeć jedynie w szklanych gablotach.

Elementami systemu są także gogle VR oraz stoły multimedialne. Te pierwsze zabiorą gości muzealnych w wirtualną podróż po kazachstańskim stepie lub syberyjskiej tajdze. Natomiast ze stołów będzie można skorzystać oczekując na wejście na wystawę lub po zakończonym zwiedzaniu.

Więcej o samej wystawie pisaliśmy TUTAJ, natomiast na oficjalne otwarcie Muzeum zaprasza już 17 września 2021 r.   

Fotografie i grafiki na stronie: Muzeum Pamięci Sybiru

Wróć do wiadomości